En Çok Tercih Edilen Kaynak Türü; Keratin Kaynak

Uygulanacak kaynak metodu saçın yapısal özelliklerine göre belirlenir. Keratin saç kaynak en çok tercih edilen kaynak metodudur ancak uygulanabilmesi için mevcut saçın belli özelliklere sahip olması gerekir.

Keratin Kaynak Nedir, Hangi Saçlar İçin Uygundur?

Keratin, insan vücudunda saçlarda ve tırnaklarda bulunan doğal bir maddedir. İnsan vücudunu alışık olduğu bu madde ile yapılan kaynak işlemi de son derece sağlıklı ve güvenlidir. Kuaförler tarafından en çok terih edilen ve önerilen keratin kaynakta saçlar keratin adı verilen yapıştırıcı ile eklenir.

keratin saç
Kaynak işleminde, insan vücudunun alışık olduğu keratin maddesinin kullanılması alerjik reaksiyonlar oluşmasına engel olur ki bu da kaynak işleminin başarısını artırır.Keratin kaynakta tek dezavantaj ise tüm saç tiplerine uygulanamıyor olmasıdır. Keratin saç kaynak uygulmasında saçların kalın telli ve gür olması gerekir.

keratin saç kaynak modeli

Kalın bir yapıştırıcı olan keratin ince telli, kısa ve seyrek saçlara uygulandığında dışarıdan bakıldığında belli olur. Bu kaynakta saçların kalın telli, gür ve belirli bir uzunlukta olması gerekir.