Görünmez Saç Kaynak Nedir?

Saç kaynak uygulamaları, uygulanış yöntemi bakımından, doğal saçtan ayırt edilemezler. Mikro saç kaynak ya da nano saç kaynak uygulaması bu yöntemlerden bazılarıdır.

mikro saç kaynak

mikro saç kaynak

Özellikle ince tel yapısına sahip saçlarda uygulanan bu yöntemin avantajı, doğal saçın eklenen saçtan ayırt edilememesidir.

Mikro Saç Kaynak

Görünmez kaynak saç nedir? Mikro saç kaynak uygulaması, özel ısıtıcısı ile birlikte uygulanır. Mikro jel kapsüller ile yapılan bu uygulamada, mikro jel kapsüller ısıtılarak, protez saç doğal saça eklenir. Mikro kapsüllerin herhangi bir olumsuz etkisi bulunmaz.

mikro saç kaynak uygulaması

mikro saç kaynak uygulaması

Mikro kapsüller, uygulandığı bölgedeki saçın rengine uyum sağlarlar ve hızlı bir şekilde erirler. Bu yönü ile uygulamada büyük kolaylık sağlarlar. Bu yöntem saçlara uygulandıktan sonra, diğer bakım işlemleri rahatlıkla yapılabilir. Bu yöntemin, uzman kişiler tarafından yapılması, uygulamanın etkisinin artması için gerekli bir unsurdur.

mikro saç kaynak uygulaması modeli

mikro saç kaynak uygulaması modeli

İnce telli ve zayıf yapılı saçlardan, bu yöntem sayesinde dolgulu ve hacimli saçlara sahip olursunuz. Uzun bir süre dayanabilir ve söküm işlemi, profesyonel kişilerce yapıldığı zaman kolaydır.