Halka Kaynak Nasıl Çıkarılır?

Halka kaynak boncuk kaynak olarak da bilinen ve en çok tercih edilen saç kaynak yöntemidir. Halka (boncuk) kaynakta mevcut saça kaynak saçlar halka veya boncuk şeklindeki aparatlar yardımı ile eklenir.

halka saç kaynak

halka saç kaynak

Hafif metal alaşımlı olan bu boncuklar yardımı ile mevcut saça kaynak saçlar ivae edilir ve saçların daha uzun ve dolgun görünmesi sağlanır. Boncuk kaynak uygulaması son derece basit bir işlem olmasına rağmen aşırı dikkat ve özen gerektirir.

halka saç kaynak uygulaması

halka saç kaynak uygulaması

Ekleme işlemi sırasında boncuktan geçirilen mevcut saçlar ekleme aparatının aşırı sıkılması halinde kopabilir. Bu nedenle boncuk kaynak gerçekten bu işi bilen profesyonel kişilerce yapılmalıdır.

Halka Kaynak Kullanım Süresi

Boncuk kaynak ya da diğer adıyla halka kaynak maksimum 3 ay kullanılabilir. Boncuk kaynak daha çok kalın telli ve dolgun saçlara uygulanan bir kaynak yöntemidir. 3 ay boyunca kullanılan boncuk kaynak kullanım süresi sonunda saçtan çıkarılır.

halka saç kaynak modeli

halka saç kaynak modeli

Çıkarma işlemi de kaynak işlemi gibi özen ve dikkat ister. Boncuk veya halka adı verilen sıkıştırılan aparatlar çıkarma işleminde ters yönde açılır ve kaynak saçlar mevcut saçtan ayrılır. Saçtan ayrılan kaynak saçlar bakıma sokulur ve belirli aralıklarla yeniden kullanılabilir.