Keratin Kaynak

Uzmanlar tarafından en fazla tercih edilen saç kaynak metodu olan Keratin kaynak, en sağlıklı sonuçları veriyor. Adından anlaşılacağı gibi işlemler sırasında keratin kullanılıyor.

keratin saç kaynağı

keratin saç kaynağı

Saç ve tırnaklarda bulunan keratin, protein ve aminoasitlerden oluşan doğal bir madde. Keratinin doğal bir madde ve insan vücuduna yatkın olması nedeniyle alınan sonuçlarda son derece doğal ve kusursuz.

keratin kaynak

keratin kaynak

Keratin kaynak uygulaması istenildiği zaman özel solüsyonlar sayesinde kolayca çıkarılabilir. Uygulama esnasında saçlar zarar görmez.

keratin saç

keratin saç

 Keratin Kaynak Her Saç Uygulanabilir Mi?

Keratin kaynak yapılacak olan saçın, bazı özelliklere sahip olması gerekir. Kalın ve gür saçlarda elde edilen muhteşem sonuçlar, diğer saç türlerinde elde edilemiyor. Kalın bir yapıştırıcı olan keratin, ince ve çok seyrek saç tiplerine uygulanamaz.

keratin kaynak modelleri

keratin kaynak modelleri

Uygulandığında ise kaynak görünümü kendini çok fazla belli eder ve hoş görünmez. Kısa saçlar içinde keratin kaynağın kullanılması uygun değildir. Aksi takdirde yapıştırıcı dışarıdan belli olur. Bu yüzden kaynakta keratin kullanmak sadece, kalın ve gür saçlar için avantajlıdır.