Keratin Saç Kaynak Özellikleri

Saç kaynak uygulamalarında keratin saç kaynak yöntemi özellikle keratin maddesinin kullanımı ile yapıldığı için birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Bu uygulamada kullanılan keratin maddesi saçlarda bulunan madde olup aynı zamanda birçok bakım maskeleri ve şampuanlarda da yer alıyor. Bu nedenden dolayı doğal saç kaynak olarak da anılmaktadır.

Keratin saç kaynak uygulamasında keratin maddesi eritilerek saç tutamları saç tellerine yapıştırılır. Maddenin hızlı kuruma özelliği sebebi ile de kolaylıkla işlem gerçekleştirilmektedir. Keratin diğer jel uygulamalarına göre biraz daha kalın bir madde olduğu için kullanım için çok ince saç telleri tavsiye edilemez. Çok ince olan saç tellerinde bu uygulamanın yapılması sonrasında kaynak belirginlik kazanacaktır.

Keratin Saç Kaynak Ne Kadar Dayanır?

Keratin saç kaynak uygulaması diğer saç kaynak uygulamaları gibi deniz tuzu, havuz kloruna dayanıklı olup aynı zamanda sauna ya da hamam keyfinizi de kaçırmayacak özelliğe sahiptir. Keratin saç kaynak uygulamanız saç uzama hızınıza göre değişen bir ömre sahip olmasının yanında dilediğiniz zaman söküm işlemi de yaptırabilirsiniz.