Kuru ve Cansız Saçlardan Kurtulma Yolları

Kadınların saçla ilgili olarak genelinin en büyük şikayeti kuru, soluk ve cansız yapılı saçlara sahip olmalarıdır. Saçların bu özelliklerde olması bazı kadınlarda genetik nedenlerden kaynaklanırken bazılarında ise güneş, rüzgar, boya, fön, toz gibi çevresel nedenlerden kaynaklanan yıpranmalardan ileri gelir. Siz de kuru ve dayanıksız saça sahipseniz mutlaka aşağıdaki önerileri dikkate alınız.

Kuru Saçlara Çözümler

Kuru Saçlara Çözümler

 

Kuru saç tipleri genelde saç derisindeki yağ tabakası az yağ üreten kişilerde genel olarak kuru saç şekli görülür. Bu kişilerin saçları cansız, bakımsız ve mat bir görünümdedirler. Kolay kırılırlar.

Kuru Saç Tipi Olan Kadınlar İçin Tavsiyeler

Kuru saç tipi olanlar her gün saçlarını yıkamamalı ve yıkarken kesinlikle ılık su tercih etmelidir. Kuru saç tiplerine uygun olan şampuan almalı ve bu ürünü de sürekli kullanmayıp 3 ayda bir değiştirmeli.

Kuru ve Yıpranmış Saçlar

Kuru ve Yıpranmış Saçlar

Diğer bir öneri ise şampuanlama işleminden sonra saç uçlarınıza saç kremi uygulaması yapmanızdır. Bu sayede kırılma oranı azalacaktır. Hatta saçlarınızı bir miktar elma sirkesi atılmış su ile durulamanız sizin için faydalı olabilir. Sirke sayesinde daha parlak bir saç görünümü elde edebilirsiniz.