Nanofilament Saç Kaynak Nedir?

Saç kaynak alanında, gün geçtikte yenilikler ortaya çıkıyor. Saç kaynak alanında uzmanlaşan profesyonellerin katkısı ile yeni teknikler, bayanların saçlarında hayat buluyor. Yeni tekniklerden bir tanesi de, nanofilament saç kaynak uygulamasıdır. Bu saç kaynak tekniği, mikro saç kaynak sisteminden daha ince ve daha hafif olan bir saç kaynak tekniğidir.

Nanofilament Nasıl Uygulanır?

Diğer saç kaynak yöntemlerinde olduğu gibi saça zarar vermeyen bir tekniktir. Doğal saça eklenen protez saçlar; daha hafif, daha ince ve daha dayanıklıdır.

saç kaynak

saç kaynak

Bu teknikte kullanılan yapıştırıcı malzeme, diğer saç kaynak uygulamalarında kullanılan yapıştırıcılardan daha kuvvetli ve daha dayanıklıdır. Doğal saçta kesinlikle alerjik bir durum oluşturmaz.

kaynak saç

kaynak saç

Uygulanışı, nano keratin saç kaynak uygulaması ile benzerlik gösterir. Bu teknikte de özel ısıtma makinesi ile yapıştırıcı malzeme ile protez saçlar, doğal saç bölgelerine tutturulur.

kaynak saç modeli

kaynak saç modeli

Uygulama yaklaşık 6 -8 saat bir süre zarfında yapılır. Uygulama yapıldıktan sonra, doğal saçlardan ayırt edilemez.Uygulamadan sonra, diğer kuaför işlemleri rahatlıkla yapılabilir. Ortalama kullanım süresi, 3 ya da 4 ay civarıdır.