Saç Kaynağı Yaptıracaksanız Bunları Okuyun!

Saçlarının daha uzun ve daha gür görünmesini isteyen herkes kaynak saç uygulamasını yaptırabilir. Ancak pek çok kadının son derece yabancı olduğu bu uygulama hakkında bilgi sahibi olunması da önemlidir. Saç kaynak işlemlerinin yıllarca kullanılamayacağı, hangi yöntemle saç kaynağı yaptırılmış olursa olsun mutlaka bu kaynak saçların bir kullanım ömrünün olduğu bilinmesi gereken hususların başında gelir.

Saç Bakım

Saç Bakım

Kaynak Saçın Adedi Değil Gramajı Önemli

Pek çok kişi kaynak saç fiyatlarının saça eklenecek olan kaynak adetlerine bağlı olarak uygun olup olmadığı kanaatine varır. Oysa saç kaynakta adet değil saçın gramajı önemlidir. Ayrıca saçınıza ilave edilecek olan kaynakların firesinin alınıp alınmadığını da mutlaka öğrenin. Genellikle % 40 veya % 50 oranında firesi alınmış kaynak saçlar beklentilerinizi karşılar.

Saç Kaynak Modeller

Saç Kaynak Modeller

Firesi alınmış kaynak saçların kullanılması kaynak işlemi sona erdikten sonra saç uçlarınızın seyrek ve ince görünmesini engeller. Saç kaynak işleminin profesyonel ekipler tarafından yapılması da büyük önem taşır. Aksi halde kaynağın ömrü 6 ayken profesyonel olmayan kişilerin yaptığı bir işlem ile bu ömür birkaç aya kadar inebilir.