Saç Kaynak Kullanımı

Kısa ve istediği saç yapısına sahip olmayan kadınlar güzellik salonlarına giderek saç türlerine uygun nitelikte olan kaynak türüne göre doğal olmayan yollarla saçlarını uzatır ve şekillendirirler. Saç kaynağı kullanımı ve bakımı yönünde dikkat gerektirir. Saç kaynak kullanımı sırasında uzun ömürlü sorusuz kullanım istiyorsanız yaptırdığınız saç kaynak türüne göre bakım yaptırmalısınız.

Sac Kaynak Kullanimi

Sac Kaynak Kullanimi

Saç Kaynak Kullanım Ömrü Neden Farklı

Saç kaynak kullanımı süre bakımından birbirinden farkı olabiliyor. Örneğin Halka kaynak kullanım ömrü üç ay iken, mikro kaynakların kullanım süresi daha uzun olabiliyor. Kaynak saçın kullanımının uzun olması yapacağınız bakım ile ilgilidir. Hangi kaynak türüne sahip olursanız olun, yıkma sırasında kesinlikle sıcak su kullanımından kaçınılması gerekir. Saç diplerinin çürümesine neden olan sıcak su kopmalara neden olur.

Bu nedenle ılık su tercih edilmelidir. Saç kaynak kullanımını uzun süre yapmak için belirli aralıklarda kaynak saç bakımı yapan güzellik salonları ziyaret edilerek saçınıza bakım yaptırmalısınız. Kaynak saçların kullanımı sonrasında sökülme işlemi de çok kolaydır. Saç kaynak kullanımı içerisinde fön ve diğer şekil verme yöntemleri sorunsuz olarak uygulanır.

Sac Kaynak Kullanimi

Sac Kaynak Kullanimi