Saç Kaynak Nedir?

Son zamanlarda hanımların gözdesi haline gelen ve kısa saçlı ya da küsmüş saçlar için çözüm yolu olarak saç kaynak kendinin belli ediyor. Dünyada genel itibariyle 10 tane saç kaynak çeşidi bulunup yeni yöntemlerde geliştirilmeye devam ediyor.

saç kaynak

Başlık altında incelenecek olursa sıkıştırma, yapıştırma, örgü ve bağlama yöntemleri bulunuyor.En çok tercih edilenler arasında ise keratin saç kaynak, boncuk kaynak ve mikro saç kaynak teknikleri müşterilerini memnun ediyor.

saç kaynak

Kaynak Saç Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dolgunlaştırmak ve uzun göstermek için kullanılan saç kaynak teknikleri dünyaca ünlü modeller ve oyuncular için de vazgeçilmezler arasında yer alıyor. Ama bu işlemler yaptırılırken belli başlı hususlara özellikle dikkat edilmelidir. Aksi halde yaptırdığınız uygulamadan memnun kalmayabilir, saç sağlığınız olumsuz yönde etkilenebilir, ekonominizi de zorlayabilirsiniz.

saç kaynak

Bu durumda kalmamak için öncelikle, saç kaynak hakkında geniş çaplı araştırma yapıp ardından kuaförünüzle saç tipinize uygun olan kaynak tekniği ile ilgili bilgi alarak işleme koyulmalısınız. Ardından kuaförünüzün size belirttiği şekilde bakımını yapabilir uzun süre kullanabilirsiniz.