Saç Kaynak Uygulamalarında Dikkat Edilecek Hususlar?

Dış görünüşünde farklılık yaratmak isteyen kadınları ilk tercihi kalıcı dikkat çekici bir makyaj olurken bir diğer tercihi ise kaynak saç uygulaması yaptırmaktır.

saç kaynak

saç kaynak

Kaynak saç uygulaması ülkemizde kurumsal güzellik salonlarda konusunda deneyimli saç uzmanları tarafından yapılır. Kaynak saç uygulaması yaptıracak kişilerin dikkat etmesi gereken belirli hususlar vardır.

Saç Kaynak Türleri Nelerdir?

Buna göre öncelikli olarak saç kaynak yapacak işletmenin konusunda uzman olması gerekir, ayrıca saç kaynak için ana saç yapınızın tellerine uygun yöntem belirlenmelidir. Piyasa koşullarında yaptırılan saç kaynak uygulamalarının bazıları uzak doğu menşeli ürünler olabiliyor bu sebeple bu tip ürünlerden kesin olarak kaçınılmalıdır.

saç kaynak modeli

saç kaynak modeli

Saç kaynak uygulaması güzellik salonlarında uygulanan birçok türü vardır, buna göre halka kaynak, mikro kapsül kaynak, keratin kaynak saç kaynak uygulamaları içerisinde en çok tercih edilen saç kaynak tipleridir.Saç kaynak uygulamaları kullanım ömrü aylık olarak 2 ile 7 ay arasında değişim gösterir.

saç kaynak uygulaması

saç kaynak uygulaması

Saç kaynak uygulamalarının bazılarını saçınızdan çıkarıp tekrar tekrar kullanmanız mümkündür. Saç kaynaklarının saçtan çıkarılması yapılan uygulama türüne göre farklılık gösterir. Halka kaynak pense yardımı işe saçtan çıkarılırken, mikro kapsül ve diğer kaynak türleri de solüsyon yardımı ile çıkarılır.