Saç Kaynak ve Çeşitleri Nelerdir?

Küsen veya uzamayan ya da ince telli saçlar için hem dolgunlaştırma hem de uzun gösterme işlemine saç kaynak denir. Dünya üzerinde 10 kadar saç kaynak çeşidi olup yöntemlerine göre yapıştırma, örgü ve bağlama saç kaynak olarak üçe ayrılıyor.

saç kaynak

saç kaynak

Kişinin saç yapısına göre de dikkat edilerek yaptırılması gereken saç kaynak, öylece alelade bir şekilde yapılması hem saçınızın yapısını bozarken hem de kötü bir görünüme sizi maruz bırakabilir. Bu noktada ise dikkat edilmesi gereken ilk adım doğru kuaför seçimi oluyor. Sizin için en iyisini ve doğrusunu bilen bir kuaför ile saçlarınız için kuaför ile saç kaynak hakkında tedirgin olmazsınız.

saç kaynak

saç kaynak

Saç kaynak süreci ilk adımı olan kuaför ile saçınız hakkında bilgiye sahip olarak doğru kaynak yöntemi için karar verilir. Özellikle dikkat edilmelidir ki bazı saç kaynak yöntemleri her saç için geçerli olmayabilir. Mesela, ince saçlı bir yapıya sahip olan kişi için halka saç kaynak uygun olmaz. Gerek görünüm gerekse sağlık açısından kötü etki oluşturur.

Mikro Saç Kaynak Nedir?

Günümüz iş hayatında yoğun olan ve estetik güzelliğini her zaman korumak isteyen kadınlar için güzelliğin baş temsili olan saçlar için kaynak saç yöntemleri en tercih edilenlerden oluyor.Mikro saç kaynak ise bu çeşitler arasından rahat kullanımı olmakla birlikte görünüm açısından hoş durması ile bilinir.

saç kaynak modeli

saç kaynak modeli

 

Granül kapsüller ile iki saçın birbirine yapıştırılması ile işlemi gerçekleşen mikro saç kaynak, gözle görülmez ve saçınızla harika bir uyum içerisinde kullanım gösterir. Daha fazla bilgi için http://www.atriumpariskuafor.com/ adresine başvurabilirsiniz.