Saç Kaynak Yöntemlerinden En İyisi Hangisi?

Çoğu kadına göre şık olmak için saç önemli bir husustur. Fakat bazı kadınlar saç konusunda o kadar da şanslı olamıyor. Saçını uzatmak konusunda sıkıntı yaşayan kadınların ise günümüzde en büyük yardımcısı hiç kuşkusuz saça kaynak yapılmasıdır.  Kaynak yaptıracak kişinin saç yapısına uygun olan kaliteli saç bu alanda uzman bir kuaför tarafından kişiye uygulanırsa harika bir görünüme ulaşılabilir.

Saç Kaynak

Saç Kaynak

Hangi saç kaynak modelini seçmelisiniz?

Günümüzde pek çok farklı saç kaynak modeli kullanılıyor. Saça ilk olarak kaynağı silikon aracılığıyla yaptı kuaförler. Isıtılan silikonun saç uçlarına uygulanması şeklinde yapılan bu uygulama keratin saçın rengine, yapısına uygun.

Saç Kaynak

Saç Kaynak

Şu günlerde ise en çok halkalı kaynak çeşidi tercih ediliyor. Bunun sebebi ise hiç kuşkusuz çok rhat bir şekilde takılıp çıkarılmasından kaynaklanıyor. Saçlara hiçbir zarar vermeyerek kullanım kolaylığı sağlıyor. Dünya da fazla tutulmayan örgülü kaynak gibi kısa süreli çeşitlerde var. Ama kısa süreli olması ve kullanışlı olamamasından dolayı pek tercih edilmiyor. Günümüzde en çok halkalı ve silikon kaynak çeşitleri tercih ediliyor.