Saç Kaynaklarının Kullanım Süreleri

Saç kaynak yaptırmadan önce hangi saç kaynak çeşidinin ne kadar süre kullanılacağını bilmek gerekir. Sürenin önemli olmasının sebebi ise kullanım süresinin ne zaman bittiğini bilmeyen bir kişinin, saçı kullanamaya devam etmesi ve zaman içerisinde saçların yıpranıp kopmaya başlamasıdır.

saç kaynak model

saç kaynak model

Saç Kaynak Çeşitleri ve Süreleri

Mikro kaynak:

Mikro kaynak, Dünyada son teknoloji ile yapılan bir kaynak sistemidir. Şeffaf kapsül granüllerin ısı yardımıyla eritilerek, ince tutamların saçlara tutturulması yöntemiyle uygulanır. İnce tutamlarla yapıldığı için oldukça kullanışlı bir modeldir ve bu özelliğinden dolayı saçlarda ağırlık yapmaz. Bu uygulama, yüksek kalitede materyaller ile yapılırsa kullanım süresi en fazla 9 aydır.

mikro kaynak

mikro kaynak

Keratin kaynak:

Keratin kaynak kimyasal işlem içermeyen, kişinin saç diplerine saç tutamlarının uç kısımlarının ilave edilmesiyle gerçekleşen bir uygulamadır. Saçları yoğunlaştırmak ve uzatmak için kullanılır. Keratin kaynakta uygulama süresi kişinin kendi saçlarının ne kadar sürede uzadığına bağlıdır ve kullanım süresi yaklaşık olarak 3 ile 8 ay arasında değişir. Bu sürenin kısalması ise saçın kalitesine, düzenli bakım yapılmasına, kullanılan malzemelerin ve kuaförün iyi olup olmadığına göre değişir.

keratin kaynak

keratin kaynak

Boncuk kaynak:

Bu kaynak çeşidinin en iyi avantajı, herhangi bir kullanım süresinin olmamasıdır. Takılan halkalar sayesinde kişi, saçlarını istediği an çıkarıp taktırabilir.