Tatilde Saçları Koruma Yolları

Deniz, kum, güneş insan hayatının vazgeçilmez 3’lülerinden birisidir. Tatili çağrıştıran ve insanların motivasyonunu artıran bu üçleme her ne kadar vücudunuzun dinlenmesini sağlarken diğer taraftanda saçlarınızın yıpranmasına neden olur. Yıpranan saçlarsa sağlıklı görüntüsünü bir kenara bırakır ve şekil almamaya başlar.

saçları koruma yolları

saçları koruma yolları

Saçlarınızı Canlandıracak Küçük Tüyolar

Hanımların kesinlikle karşılaşmak istemeyeceği bu durum denizin tuzu ve güneşle birleştiğinde ne yazık ki ortaya çıkabiliyor. Teninizin ve saç tellerinizin neme ihtiyaç duyduğu bu dönemlerde saçlarınıza nem ve hacim kazandıracak uygulamaları tercih etmelisiniz.

saç bakımı

saç bakımı

Saç telleriniz vücudunuza aldığınız besin ve minerallere göre beslenir ve uzar. Sağlıklı ve parlak saç tellerine sahip olmak istiyorsanız tatil boyunca vücudunuza aldığınız yiyeceklere dikkat edin. Ayrıca denize girerken saçlarınızı korumaya özen gösterin. Bone kullanın ya da saçlarınızı toka yardımı ile toplayın. Nemlendirici şampuanlar ve kremler kullanarak yıpranmış görüntüsünden sıyrılabilirsiniz.. Saçlarınızı bu dönemde boyamaktan ve kurutmaktan kaçınmanızda saçlarınızın  kırılmasını önleyen unsurlardan birisidir. Göz alıcı saçlar için bu altın kurallara uymalısınız.