Tatilde Saçları Korumanın Yolları

Yaz mevsimi her ne kadar deniz, kum ve güneş kavramlarıyla cazip görünse de özellikle kadınlar için çok sıkıntılı anlar yaşatabiliyor. Kadınlar güzelliklerine çok düşkündür.

saç kaynak

saç kaynak

Bunun içinde bakım yaparlar. Bu da bakıma da düşkün olduklarını gösteriyor. Yazın bazı şeyler sekteye uğrayabilir özellikle saçlar için. Çünkü yakıp kavuran bir güneş vardır.

Boyalı Saçlara Dikkat!

Güneş kadınların saçlarına büyük ölçüde zarar verebilir. Bundan dolayı da dikkat edilmesi gerekir. Özellikle eğer saçınız boyaysa dikkat etmelisiniz. Güneş boyalı saçları çok sever ve zarar verebilir. Nasıl korumanız gerektiği hususunda kuaförünüze danışın. Atrium Paris Kuaför bu alanda size yararlı bir yardım sağlayabilir.

saç bakımı

saç bakımı

Boya konusunda kaliteli boya kullanmaya özen gösterin. Bu önemli bir tedbirdir. Bunun dışında tatilde denize girmeniz olağan bir şeydir. Deniz, tuzlu sudan oluşur. Deniz suyu saçlarınızı kurutabilir. Deniz ya da havuzdan çıktığınızda saçınızdaki kimyasalları temizlemek için kesinlikle duş almanız şarttır. Tatil öncesinde saç kırıklarınızdan kurtulun. Kırıklar zor taranır ve yazın etkisiyle daha çok yıpranır.