Tress Saç Kaynak Nedir?

Tresli saç olarak da bilinen tress saç kaynak ince bir işçilikle uzun aşamalardan sonra gerçekleşir. O nedenle diğer saç kaynak yöntemlerine nazaran biraz daha pahalıdır. Ancak ince ince yapılan saç kaynak yöntemi sonucunda uzun süren doğal saçlara kavuşabilirsiniz. Tress saç kaynak normal saç kaynağa göre biraz uzmanlık gerektiği için özel olarak yetiştirilmiş tress saç uzmanları tarafından uygulanır.

Saç Kaynak Modelleri

Saç Kaynak Modelleri

Tress Saçın Uygulanışı

Tress saç kaynak 2 şekilde uygulandığı için saçın yapısı dikkate alınarak gerçekleştirilir. Birincisi dikişli saç kaynak diğeri ise elle yapılan saç kaynak. %100 insan saçından imal edilerek elle yapılan saç kaynak yöntemi tress kaynak diğer saç kaynak yöntemlerine nazaran daha doğal bir görünüm sağlar.

Saç Kaynak

Saç Kaynak

Tress saç kaynağa öncelikle çalışılacak alan ayrılarak başlanır. Daha sonra tress saç istenilen uzunlukta kesilerek boncuklar yardımıyla saça tutturulur. Bu işlem boncuklara tığ yardımıyla saçlar geçirilerek devam eder. Uzun süre saçlarınızda doğallık katan bu yöntem her ne kadar pahalı olsa da saçlarınızda mükemmel bir dolgunluk kazandıracaktır.