Turuncu Saçlardan Nasıl Kurtuluruz?

Amatör ellere bırakmışsanız, saçınız turuncu tonlarında kalmış olabilir. Bu, birkaç farklı nedenden dolayı ortaya çıkabilir, ancak saç renginin açılmamasının temel nedeni, boyayı saçınızda gerekli süre boyunca bırakmamış olmanızdır. Diğer bir faktör ise ısıdır; yeterli ısı uygulanmadığı sürece bazı saçlar istenen renge ulaşmaz.

Turuncu, kesinlikle en çekici saç rengi değildir ve neyse ki turuncu saçları düzeltmek kolaydır.  Özel hazırlanmış saç tonerleri, evde saçlarınızı hızlı ve kolay bir şekilde düzeltmenin en iyi yollarından biridir. Tonerler, saçları nötr hale getirmek ve onlara istediğiniz rengi vermek için kullanılır. Yine de bunu kendiniz yapmak zorunda değilseniz, deneyimli bir kuaför desteği ile kolaylıkla bu sorununuzdan kurtulabilirsiniz.

Turuncu Saç Tonundan Hızlı Kurtulmak için…

Sarı>menekşe, kırmızı>yeşil ve turuncu için kesinlikle mavi tonları olan bir toner veya tonlama şampuanı kullanmak, birkaç hafta boyunca saçları nötr hale getirmenize yardımcı olacaktır, ancak daha erken sonuç almak istiyorsanız, şunu deneyin:

Seçili tonerinizi bir kâsede, 1/2 peroksitle karıştırın. Bir fırça ile karıştırarak karışımı tüm saçınızın tüm turuncu kısımlarına uygulayın. 45 dakikaya kadar açık bırakın, ancak süreyi geçmeyin. Saçınızın turuncu tonunu daha hızlı azaltmaya yardımcı olmak için karışımı mavi bir şampuanla yıkayın.