Uzun Düz Saçlar İçin Maşa İle Pratik Saç Şekillendirme

Dişiliğimizin simgesi uzun saçlarımızı yıkamak, kurutmak, şekillendirmek gibi işlerle çok vakit harcar, sağlıklı ve bakımlı olması için ciddi emek harcarız. Fakat asla vazgeçemeyiz. Uzun saçlar karşı cinslerimiz ve hemcinslerimizin de ortak kanaati gereğince, güzelliğimizin en önemli göstergesidir. Bazen trendler kısa saç kesimi yönünde olmakla birlikte, tilki dükkanına geri dönmek misali uzun saçlar hep değerini korur.

saç kaynak

saç kaynak

Maşa İle Retro Stili Saçlar

Son zamanlarda uzun saçlar için getirilen modern saç kesim uygulamaları feminenliği biraz daha çarpıcı hale getirerek ön plana çıkarmaya yönelik yapılıyor. Evde kendinizin de kolaylıkla yapabileceği saç şekillendirme stillerinden biri de maşa ile retro stili saçlar. Düz ve uzun saçlar için en pratik saç şekillendirme işlemi maşa ile yapılanlar olabilir.

saç kaynakları

saç kaynakları

Her zaman düz saç olmaz tabii sıkılabilirsiniz. İri bir maşa yardımı ile hoş ve retro bukleler yapmaya ne dersiniz? Saçlarınızı iri tutamlar halinde ayırın, yarısından aşağı, uçlara doğru saçlarınızı maşaya sarın ve bırakın! İsterseniz bir köpük jöle veya spreyle sabitleyin ya da su dalgası görünümü elde etmek bir şey sürmeden serbest bırakın!