Yağlı Saçlardan Kurtulma Önerileri

Saç deriniz yağlı olduğunda ister istemez kısa sürede saçlarınız yağlanır ve siz ne kadar sık yıkıyor olursanız olun, kirli bir görünüm oluşur. Saçlarınızın temiz görüntüsünü özlüyor ve artık sürekli oluşan bu yağlı görünümden kurtulmak istiyorsanız, basit yollarla yağlı saçlardan kurtulma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Saç Bakım Teknikleri

Saç Bakım Teknikleri

Yağlı saçlardan kurtulmak için evde yapabileceğiniz birçok yöntem bulunuyor. Bunların başında bebek pudrası kullanmayı sayabiliriz. Nasıl mı? Yapmanız gereken tek şey saç diplerinize biraz bebek pudrası uygulamak ve elinizle dağıtarak beyaz görünümün ortadan kalkmasını sağlamak.

Yağlı Saçlardan Kurtulma Önerileri

Yağlı Saçlardan Kurtulma Önerileri

Isırgan Otu Yağlanmayı Durdurur mu?

Yağlı saçlar karşısında etki gösteren unsurlardan biri de ısırgan otu. Tabi ki ısırgan otunun direk olarak saça uygulanması kısa sürede yağlı saçlarda kurtulma konusunda yardımcı olabilir. Direk olarak bitkinin kendisini bulmak ve uygulamak zor gelebilir. Bu durumda şampuan ve saç kremi seçiminde tercihinizi ısırgan otlu seçeneklerden yana yapabilirsiniz.

Saç Bakım

Saç Bakım

Saçlarınızı yıkarken saç diplerinize masaj yapmayı ihmal etmeyin ve mümkün olduğunca daha az saç kremi kullanın. Bu sayede yağlanmayı azaltabilir, her gün saçlarınızı yıkama derdinden kurtulabilirsiniz.