Yıpranmış Saçlarınızı Yeniden Canlandırın

Saçların genetik yapısını etkileyen hava kirliliği, güneş ışınları ve yoğun stres gibi dış etkenlerin saçlarımıza verdiği zararı en aza indirmek için mutla saç bakımı uygulamamız gerekiyor.

Özellikle yıpranmış saçlar için haftalık hatta günlük bakımlar öneriliyor. Peki, saçlarımızın yıprandığını nasıl anlarız?

yıpranmış saçlar

yıpranmış saçlar

Eğer saçlarınız sürekli kuru ve sert bir görünümdeyse, saç telleriniz koparak dökülüyorsa, saç uçlarınız çatallaşmış ve rengi açılmışsa saçlarınız aşırı derecede yıpranmış demektir.

Yıpranmış Saçlar için Bakım Önerileri

Yıpranmış ve kuru saçlar için kozmetik maske ve bakım yağlarına oranla evde uygulayabileceğiniz doğal bakım kürleri öneriliyor.

yıpranmış saçlara bakım

yıpranmış saçlara bakım

Mayonez maskesi ise bu listenin en başında geliyor. Saçlarınıza eşit miktarda uygulayacağınız mayonez maskesini uyguladıktan sonra1 saat kadar bırakmanız yeterli.

Özellikle saç derisine ve saç uçlarına oldukça faydalı olan mayonez, içinde sirke ve yumurta içerdiğinden dolayı saçlar için oldukça faydalı.

Sağlıksız saçlar

Sağlıksız saçlar

Ayrıca saç için gerekli olan A ve E vitaminlerini de eczanelerden temin ederek saçlarınıza haftalık bakım olarak uygulayabilirsiniz.

Yıpranmış saçlarınızı bu formüllerle daha parlak, daha canlı ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşturabilirsiniz.