Brezilya Fönü Nedir?

Kişi saçının 4-6 ay gibi bir süre boyunca her gün fön yapılıyormuş gibi görünmesidir. Deneyimli bir kuaför tarafından, saç özelliğine göre ürünün saçta kalma süresi belirlenir.

brezilya fönü

brezilya fönü

Brezilya Fönü Nasıl Çekilir?

Uzman kişiler, brezilya fönü yapmadan önce saçların yıkanması gerektiğini söylüyor. Saçları yıkamak için kullanılacak şampuanın içeriğinde Sülfat(SO42) olmaması gerekir. Bunun sebebi brezilya fönü için kullanılacak olan krem ile şampuan içindeki sülfat karışımı oldukça rahatsız edici bir koku meydana getirir.

kalıcı fön

kalıcı fön

Daha sonra saçı iyice kurulamak gerekir. Bu adımdan sonra saçlar iyice ayrılır, ardından krem sürülür. Bu kötü kokulu olup, gözün yaşarmasına sebep olur.

kalıcı fön nasıl yapılır

kalıcı fön nasıl yapılır

Bu kremin partikül boyutu çok küçük olduğu ve havayla solunabildiği için fönü yapan kişi eldiven ve maske takmalıdır. İşlem ayrılmış olan tüm saç demetleri için tekrarlanır ve yine Sülfatsız bir serum sürülür. Sonrasında 3 gün saç yıkanmamalı, saça baskı yapacak hiçbir aksesuar takılmamalıdır.

kalcı fön kullanımı

kalcı fön kullanımı

Brezilya Fönü Nasıl Bozulur?

Yapılan işlemin uzun süre kalıcı olması isteniyor ise bazı noktalara dikkat etmek gerekir.

1.Yaz sezonunda yapmak isteyenler, deniz, klorlu havuz suyu gibi ortamlardan uzak durmalıdır.

brezilya fönü nasıl çekilir

brezilya fönü nasıl çekilir

2.SLS dediğimiz yani sülfat içeren şampuanlar tercih edilmemelidir. Sülfat sadece şampuanın köpürmesini sağlar ve ucuz olması sebebiyle sanayide çok kullanılır.

3.İşlem uygulanmış olan saça hiçbir şekilde saç boyası uygulanmaz.