İnce Telli Saçlara Doğal Maskeler

İnce telli saçlar cılız olması yönünden şikâyet oranı yüksek bir saç tipidir. Zayıf telli saçlara maskeler yaparak saçları canlandırabilirsiniz. Saçların kuru ya da yağlı olmasına göre farklı maske tipleri uygulanır. Saç köklerini besler ve daha hacimli görünmesini sağlar.

saç kaynak

saç kaynak

İnce Telli Saçlara Uygulanan Maske Çeşitleri

Bıldırcın yumurtası 1 çay kaşığı bal ve 1 kahve fincanı zeytinyağı ince telli saçları güçlendirir. Temiz saça masaj yapar gibi uygulayın ve yarım saat saçlarınızda bekletin. Ilık su ile durulayın. Haftada bir yapmanız önemli. Saç köklerini besleyen buğday yağı da önemli etki yapar. Buğday yağı ile eşit miktarda susam yağını saçlarınıza sürün ve 2 saat saçlarınızda bekletin.

saç maskesi

saç maskesi

Beslenmenize dikkat etmeli ve düzenli vitamin almalısınız. İnce telli saçları olanlar şampuanlarına hafif su katmalı ve öyle saçlarını şampuanlamalı. Kalın fırçalar ile saçları masaj yapar gibi nazikçe taramak önemli etki sağlar. Saçlar için özel bitki çayları da yaparak sprey şeklinde saçlarınıza sıkabilirsiniz. Güzel kokar ve saçlarınızda gün boyu kalabilir.