Kaynak Saç Boyama

Saç bakımı konusu her devirde özellikle bayanların en önemli konularından biridir. Günümüzde sürekli gelişen teknolojiler sayesinde de, doğalında çok saçı olmayan ya da saçlarını pek uzatamayan bayanlar için çok büyük avantajlar sunuluyor. Saç kaynak uygulaması olarak bilinen bu işlemleri yaptıran bayanlar ise, bir süre sonra kaynak saç boyama işlemi yaptırmayı isteyebiliyor.

kaynak saç

Kaynak saç boyama işlemi tıpkı gerçek saçı boyamak kadar basit bir işlem olsa da, kuaförler tarafından yapılması gerektiğini belirtmek isteriz. Çünkü ilk yaptırıldığı dönemden bu yana bir miktar uzamış olan kaynaklı saçların dip boyası ya da tamamen boyanması gibi işlemlerin, işin uzmanı olan kuaförler tarafından yapılması çok daha iyi sonuçlar verecektir.

Kaynak saç şekillendirme

Tıpkı gerçek saçta olduğu gibi kaynak saç boyama işleminin yapıldığı kaynak saçları da şekillendirmek mümkündür. İster balyaj atılmış, ister boyanmış, isterse röfle yapılmış kaynak saçlar olsun; perma, dalga ya da düz fön gibi şekillendirme işlemlerini yapmak hiç de zor değildir.

kaynak saç boyama

Burada dikkat edilmesi gereken nokta, kaynak saçların doğal saç tutamlarından yapılmış olmasıdır. Çünkü kaynaklar ne kadar doğal olursa, bu saçlara yapılan işlemler de o kadar sağlıklı ve doğal duracaktır.