Kaynak Saçta Beli Olur mu?

Saçlarla ilgili yapabileceğiniz birbirinden farklı işlemler vardır. Saçlarınıza fön çektirmek, saçları kıvırcık olan bayanların saçlarının daha düz olmasını sağlar. Bunun yanı sıra fön çektirmenin üst seviyeler dahi çıkabilir ve saçlarınızda daha farklı şekilde oynamalar yapabilirsiniz… Genel anlamda kısa saçlı bayanların tercihi olan, saçların hemen uzun olduğunu gösteren seçenek olarak kaynak saçlar vardır.

saç kaynağı

saç kaynağı

Kaynak saç denilen işlem, gerçek saçın sizin saçınıza yakın saç tonlarında seçilerek sizin saçınızın ucuna takılma işlemidir. Saçlarınızı kısacık kestirdiniz. Sonrasında ise pişman mı oldunuz? Merak etmeyin. Bu durum doğrultusunda saçlarınıza en yakın şekilde kaynak saç yapabilirsiniz ve bu sayede siz de saçlarınızın uzun olmasını sağlayabilirsiniz.

Ancak bu işlemin uygulanması konusunda profesyonel yardım almalısınız. Saçlarınız için en uygun şekilde kaynak saç yapılmaz ise, saçlarınızda kaynak saç olduğu belli olur.

saç kaynak

saç kaynak

Kaynak Saç Nasıl Belli Olur?

Saçlarınıza takılacak kaynak saçın fazla telli olması nedeniyle saçlarınızın köklerinde dikkat çekici noktalar oluşturacaktır. Bu da saçlarınızın kopma hali gibi bir durumu meydana getirecek olup, kaynak saç olduğu belli olacaktır.

Ayrıca saçlarınızın kalın ya da ince teline uygun incelikte bir saç teli seçilmez ise, aynı saç tipi olmadığından dolayı yine kaynak saç, kendi saçınızın yanında belli olacağından dolayı bu alanda profesyonel destek almanız önerilir.