Keratin Kaynak Saça Zarar Verir mi?

En popüler saç kaynak seçeneklerinden biri olan keratin kaynak ülkemizde yeterince bilgi sahibi olmayan kuaförler tarafından uygulandığında sorunların yaşanmasına neden olabiliyor. Konuda uzmanlaşmadan saç kaynak uygulaması yapan, eğitim almadan keratin kaynak yapmaya çalışan kuaförler yanlış işlemler yaptıkları için sonuç olumsuz olabiliyor. Ancak uzman ellerde keratin kaynak doğru uygulandığı için hiçbir şekilde saç derisine zarar vermiyor.

keratin saç modelleri

keratin saç modelleri

Keratin kaynak yapılmadan önce saça uygun keratin cinsinin belirlenmesi gerekir. Keratin saçın kaynatılması için doğru açı ve ısının belirlenmesi de önemlidir. Yüksek ısı verildiğinde saç derisi zarar görebileceği gibi, düşük ısıda da kullanışlı bir kaynak yapılamaz ve uzun süre kullanımı söz konusu olamaz.

keratin saç kaynak

keratin saç kaynak

Keratin Kaynak Ne Kadar Kullanılabilir?

keratin sac kaynak modelleri

keratin sac kaynak modelleri

Saç kaynak uygulamalarının belirli bir kullanım süresi vardır. Diğer seçeneklerde olduğu gibi keratin saç kaynak yönteminde de 3 ila 5 ay arasında kullanım mümkün. Kullanılan keratin ne kadar kaliteli ise kullanım ömrü de o kadar uzun olur.

keratin kaynak sac fiyatları

keratin kaynak sac fiyatları

Yapılan fön, maşa, boya ve bunun gibi uygulamalar karşısında yumuşamadan aynı formunu korumaya devam edebilir. Bu nedenle keratin kaynak uygulama merkezi gibi, kullanılan malzemelerin kalitesi de önemlidir.