Saç Dökülmesi Engellenebilir mi?

Kadın ya da erkek fark etmeksizin son dönemde en çok karşılaşılan sorunlardan biri saç dökülmesi. Saç neden dökülür hala birçok kişi için cevabı bulanamayan bir durumken, psikolojik sorunlar ve dış etkenler bunun nedeni olabiliyorken, genel olarak genetik nedenlerle saç dökülmelerinin yaşandığını görüyoruz. Peki, saç dökülmesi engellenemez mi? Bugün geldiğimiz noktada kişisel çabalarınız ve tıbbi destek ile saç dökülmesini genetik olsa bile durdurabilirsiniz.

saç dökülmesini önleyin

saç dökülmesini önleyin

Saç Dökülmesini Durdurmak için Öneriler

Saçlar belli başlı özgüven kaynaklarından biridir ve azalmaya başladığında sahip olunan özgüven de eksilmeye başlar. Saçlarınızın her zaman sağlıklı ve gür olmasını istiyorsanız saç bakımı konusunda daha özenli davranmanız gerekiyor. Öncelikle saç neden dökülür, sizde saç dökülmesine neden olan etken nedir, bunu öğrenmeli ve cevap doğrultusunda hareket etmelisiniz.

saç dökülmesi

saç dökülmesi

Saçlarınızın dökülmesi genetik bir durumda kullanacağınız ürünleri özenle seçmeniz gerekirken, uzman desteği almanız en mantıklı adım olacaktır. Uzman kontrolünde saçlarınızın güçlendirilmesi için gerekli destek yapılabilir. Kullanılan şampuan, saç kremi ve saç şekillendiricileri genel olarak kimyasal içeriklere sahip olduğundan saç anatomisini bozarken dökülmeye neden olur. Onaylı, bitkisel ve güvenilir ürünleri tercih etmeye çalışmalısınız.

saç

Beslenme de saç dökülmesinin durdurulmasına yardımcı olur. Özellikle E vitamini yönünden güçlü besinleri tüketmeli, vitamin eksikliğinin saç dökülmelerinin de başlıca sebeplerinden biri olduğunu unutmamalısınız.