Saç Kaynağı Nedir?

Saçları, insanın dış görünümünü belirleyen önemli ögelerden biridir. Saçlar sayesinde imaj çalışmaları yapılabilir, farklı imajlar da insanların karşına çıkılabilir.

saç kaynak

saç kaynak

Saçlarının son halinden memnun olmayıp daha uzun ve daha gür görünümlü saçlara sahip olmak isteyenlerin bu taleplerinin hemen yerine gelmesini sağlayan yegane uygulama ise saçlara kaynak yapılmasıdır. Saçlara kaynak yapılması demek ek saçlar sayesinde kişinin kendi saçının daha gür ve daha uzun görünmesini sağlamak demektir.

Saç Kaynak Çeşitleri Nelerdir?

Saçlara kaynak yapmanın birkaç çeşidi vardır. Bunlardan en çok bilinenler boncuk kaynak, keratin kaynak ve mikro jel kaynaktır. Boncuk kaynak ek saçları gerçek saçlara metal alaşımlı halkalar sayesinde tutturma işlemidir. Mekanik bir bağlanma sağlar. Hızlı ve kolay yapılması ve aynı zamanda saç kaynak çeşitleri arasında fiyat anlamında avantajlı olması öne çıkan özellikleri arasındadır.

kaynak saç uygulaması

kaynak saç uygulaması

Keratin kaynak saçların birbirine özel cihazlar ve keratin sayesinde yapıştırılması dır. Keratin saçta da bulunan ana maddelerden biri olması sebebiyle bu yöntem saçlara zarar vermeyen bir uygulamadır. Mikro kaynak ise çok küçük kapsüller sayesinde saçların yine özel cihazlar yardımıyla yapıştırılması olup mikro kapsüllerin çok küçük olması sebebiyle görünmez kaynak olarak da bilinir.