Saç Kaynak Bakımı

Saç kaynak yaptırdınız ve güzel saçlarınız ile ayna karşısındasınız. Her şey gayet güzel ve de kusursuz görünüyor. Fakat iş kaynak saç yaptırmakla bitmiyor ki. Saç kaynak yöntemleri kendi aralarında dallarına göre ayrılıyor. Ve hepsinin de kendisine göre farklı süreçleri var. Yani her birinin saçta kalımı değişiyor. Buna göre de saç kaynak bakımı vardır.

Sac Kaynak Bakım

Sac Kaynak Bakim

Nasıl Bakım Yapılabilir?

Saç kaynağı yaptırdınız. Peki ya sonra ne olacak? Saçlarınızı vakti geldiğinde yıkayacaksınız. Peki nasıl yıkayacaksınız? Normalde yaptığınız gibi saç diplerinizden köpürterek yıkama işlemini gerçekleştirin. Fakat durulama işlemini çok iyi yapmanız gerekiyor. Saçınızda kesinlikle şampuan artığı kalmaması gerekiyor.

Saçlarınızı yıkayacağınız suyun sıcaklığını da iyi ayarlayın. Sakın ola sıcak su ile saçlarınızı yıkamayın. Çok soğuk su da saçlarınıza zarar verir. Bu alanda en ideali ılık sudur. Ilık suyla saçlarınızı durulayın. Böylece saç diplerinizi de canlı tutmuş olursunuz. Yıkama işlemi bittikten sonra saçlarınızı kurulayın. Kendi kendine kuruyan saçlar birbirine dolaşabiliyor. Bu da saç kaynağınıza zarar verir. Bu yüzden çıkar çıkmaz kurulayın.

Kaynak Sac Bakim

Kaynak Sac Bakim