Saç Kaynak Çeşitleri

Saçlarının kısa olmasından ya da seyrekliğinden şikayet edenlerin başvurdukları ilk yöntem saça kaynak yaptırmaktır. Talep edilen duruma, süreye ve saçın yapısına göre saç kaynak yöntemleri değişiklik gösterir.

saç kaynak

Saçın yapısı ve fiziki durumu kaynak yaptırmak isteyenler için genellikle engelleyici bir durum ortaya çıkarmaz. Sadece saçın en az 5 santimetre olması gerekir. Ama yine de bu konuda uzman olanlardan tavsiye almadan saça kaynak yaptırmak doğru değildir.

Gerçek Saçtan Kaynak Yaptırılmalı

Saç kaynakta asıl belirleyici olan kaynak saçın kullanılmak istenen süresidir. Uzun süreli kullanımlarla kısa süreli kullanımlar için ayrı yöntemler mevcuttur. Her iki durumda da eklenecek saçların gerçek saç olmasına dikkat edilmeli. Kısa süreli kullanımlarda ihtiyaç olan o gün görüntünün güzel olması olduğu için saçın mümkün olduğunca doğal durması ancak gerçek saçlarla mümkün olabilir.

saç kaynak çeşitleri

Uzun süreli kullanımlarda da kuaförlük işlemlerine ve denize, havuza, yıkmaya dayanıklı olan sadece gerçek saçlardır. Kısa süreli, daha çok günlük olarak kullanılan saç kaynakları postişler ve çıt çıt setleridir. Uzun süreli olarak yapıştırma veya sıkıştırma yöntemleri kullanılır. Keratin, mikro jel, silikon, boncuk, halka yöntemleri uzun süreli kullanımlar için uygulanan yöntemlerin başında gelir.