Saç Kaynak Hakkında Bilgi ve Çeşitleri

Son zamanlarda bayanların en çok tercih ettikleri uygulama olmak yolunda emin adımlarla ilerleyen bu teknik, kadınların kuaföre gitme sebepleri arasında en büyüğü olarak gösteriliyor. Daha uzun ve daha dolgun, canlı saçlara sahip olmayı hangi kadın istemez ki? Hemen hemen hepsinin ortak fikri olan “ uzun saç güzeldir. ” olgusu yeniden hayat bulacak, saç kaynak tekniği ile yeniden yapılanacak!

kaynak saç

kaynak saç

Hedef: Daha Dolgun, Daha Uzun Saçlar!

Geçmişte de bu böyleydi, bayanlar yaradılışları gereği uzun saçlı olunca daha güzel görünüyorlardı. Günümüzde de tarz sahibi olmak adına kısa saçlı bayanlar yok değil evet ama uzun saç arzusu içerisinde olanlarla kıyaslandığı zaman kişi sayısı oldukça az gibi görünüyor.

kaynak saç yöntemi

kaynak saç yöntemi

Saç kaynak teknikleri demişken, birçok yöntem ile kaynak yapılabiliyor. Örneğin, yapıştırma, sıkıştırma ya da bağlama şeklinde teknikler mevcut. Bunun yanı sıra boncuk yani halka kaynak, keratin kaynak, loop sistemli kaynak, mikro kapsül kaynak, lazer saç kaynağı, brezilya düğümü ve tress perde saç kaynak olmak üzere birçok kaynak çeşidi var. Saç tipine göre seçilen kaynakların kesinlikle bir uzman tarafından yapılması tavsiye ediliyor.