Saçın Kimyası Keratin

Saç güzelliğini genel güzellik kavramından ayırmak imkansız. Çağlar boyu gelişen güzellik kavramı içinde saçların özel bir yeri var. Mitolojide güzellik tanrıçası olarak geçen Afrodit hiçbir zaman kısa saçlı olarak düşünülmedi. Önemli olan kadına yakışan saç modelidir sözünün de hakkını vererek beklemeden uzun saçlı olmak isteyenlere kaynak saç yaptırabileceklerini bir kez daha hatırlatalım. Çok çeşitli yöntemleri olan saça kaynak yaptırma işleminde karşınıza çıkacak kavramlardan biri de keratin kaynak.

keratin kaynak uygulaması

keratin kaynak uygulaması

Saçın Kimyasına Uygun

Keratin kaynak kimyasal olarak saça çok uygun. Çünkü saçın doğal yapısını zaten ketarin oluşturuyor. İnsan vücudunda saçlarda ve tırnaklarda bulunan keratin maddesi ile uyumlu bir yöntem. Estetik ve hijyen açısından saça mükemmel bir uyum sağlıyor. Keratin, saçın ana maddesi olduğu için sağlamlık ve dayanıklılık sağlıyor, sıcaktan etkilenmiyor. Fön çektirebiliyorsunuz, erime ve yapışma yapmıyor.

saçın kimyası keratin

saçın kimyası keratin

Keratinli kaynak, saç yapınızla aynı olduğundan dolayı, renklerde bir sorun yoksa asla dışardan fark edilmiyor. Yani doğal saçınız ile ekleme saçınızın kimyası birbirini tutuyor. Ortalama olarak altı ay kadar sorun çıkmadan kullanabiliyorsunuz. Bütün saç kaynaklarında yeterli kullanım zamanı olan bu süre sonunda kuaförünüz özel solüsyonlar yardımıyla ekleme saçlarınızı çıkarıyor ama zaten sizin de saçlarınız uzamış oluyor.