Saçları Yıkama ve Sonrası

Saç yıkama her ne kadar basit bir işlemmiş gibi görünse de her zaman yıkama esnasında dikkat edilmesi gereken kriterler göz önünde bulundurulması gerekir. Saç bakımı yapılmadan önce şampuan seçimi doğru olmalıdır. Saçlarınız kepekliyse eğer öncelikle bu sorunu çözecek doğru ilaçlar ve bakım ürünleri kullanılmalı ardından doğru yıkama yöntemi uygulanmalıdır.

saç yıkama

saç yıkama

Saç En Doğru Nasıl Yıkanır?

Saç yıkama kolaymış gibi görünebilir ancak doğru yöntemler uygulanmadığında saçın dolgunluğunu kaybettireceği gibi kolay yıpranmasına da davetiye çıkaracaktır. Saçınızı öncelikle şampuanladıktan sonra ikinci kez yıkarken ortasına biraz su ilave etmelisiniz. Bu yöntem saçın daha canlı ve dolgun görünmesine yardım edecektir.

saç yıkama

saç yıkama

Şampuan sonrası saçınıza uygulayacağınız kremlerde yine saçın doğallığı ve daha dolgun görünmesine adına önem taşır. Kremleri uygularken saçın kuru olduğundan mutlaka emin olmalısınız. Aynı şekilde kullandığınız suyun sıcak olmaması saçın yapısı için önemli kriterdir. Saç yıkama sonrası da öncesi kadar önem taşır. Saç yapısı kalın ve gür olan bayanlar için asıl bu aşama önceliklidir. Neticede saç yıkama işleminden sonra kullanılacak bakım ürünleri asıl yumuşaklığı ve nötr etkiyi sağlayacaktır.