Saçlarınıza Bakın Kendinizi Sevin!

Her fırsatta söylenildiği gibi saçlar dış görünümü ve estetik bakış açısını tamamlayan en önemli unsurdur. Hal böyle olunca birçok sorun çıkması ve bunlara yönelik çözümler de ortaya çıkıyor. Bu sorunların başında gelen ve en bilindik olanı kepek sorunudur.

kepek

kepek

Kepeğin saçta oluşmasının nedeni ise sabun kalıntıları ve bunun sonucu olarak iyi temizlenmemesidir. Buna ek olarak saç derisinin çok kuruması halinde de kepeklenme ortaya çıkabilir.

Kepeği Önlemek İçin Pratik Bilgiler

Kepek sorununu çözen en iyi yöntem elbette ki doğal yollarla sağlanmasıdır. Bunun içinde en başta tavsiye edilen biraz zeytinyağı ile saç diplerinize uygulayacağınız masaj ve ardında durulama yapılmasıdır. Bu işlemi yapmanız halinde saçlarınızın daha sağlıklı olması ile birlikte kepek sorununu yok edip parlaklık kazandığını göreceksiniz.

saç dökülmesi

saç dökülmesi

Saçlarınızı banyo sırasında sıcak ya da kaynar su ile yıkamaktan kesinlikle kaçınmalısınız. Çok sıcak su saç derisini kurutacağı gibi kavlamasına da neden olacak.

saç bakımı

saç bakımı

Islak saçlarınızı kurutacağınız zaman minimum seviyede kurutma makinesini kullanın. Çünkü saç diplerine uygulanan kurutma işlemi saçları daha hızlı yağlandıracağı gibi derinin dökülmesine de sebep olacak.