Saçlarınızı Tatilde Koruyun

Sıcak yaz günlerinde tatile gitmek gibisi yoktur. Ancak tatilde bayanların biraz zorluk çektiği açıktır. Özellikle saç kaynak yaptıran bayanların, bu konuda dikkate alması gereken bazı noktalar vardır.  Saç kaynak türü ne olursa olsun, güneşin yakıcı etkisi ve deniz tuzları, saçlara zarar verir. Bunu önlemenin bazı püf noktaları vardır.

saç kaynak

saç kaynak

Boncuk saç kaynak türü yaptıran bayanların, denize girmeleri uygun olmayabilir. Denize gireceklerse bile, bone türü eşyalar kullanmaları yerinde olur. Aynı durum çıt çıt kaynak içinde geçerlidir.

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar?

Keratin kaynak, yapısı itibari ile tuzlu sudan etkilenmez. Tuzlu sudan etkilenmediği için, denize girmede bir sakınca yoktur. Ancak yine de güneşin yakıcı etkilerinden korumak gerekir.  Nano saç kaynak içinde aynı durum söz konusudur. Rüzgârlı havalarda, özellikle rüzgârın getirdiği tozlardan saçı korumak gerekir.

kaynak saçlarınızı koruyun

kaynak saçlarınızı koruyun

Bu tür durumlarda, şapka kullanılması yerinde olur. Tatilde de saçların düzenli olarak bakımının yapılması gerekir.  Saç kaynak uygulamalarının türü ne olursa olsun; rüzgârdan, güneşten ya da deniz suyundan korunması gerekir.