Uzun Peruk Modelleri

Kadınlar için uzun ve sağlıklı görünen saçlar her zaman önemli bir güzellik göstergesidir. Fakat çok sayıda kadın için de, sağlıklı şekilde saç uzatmak oldukça zor ve zaman alan bir süreci içerir. Özellikle de düğün, nişan, mezuniyet gibi özel zamanlarda kendi saçlarının durumundan hoşnut olmayan kadın ve genç kızlar için, uzun peruk seçenekleri hızır gibi yetişir.

Saç Modelleri

Saç Modelleri

Bugün piyasada yer alan uzun peruk modellerine baktığımızda, hem renk hem de stil bakımından oldukça farklı tasarımları görebiliyoruz. Örneğin kıvırcık ya da dalgalı modellerin yanında, dümdüz ve bele kadar uzayan saçlara sahip peruklar da bulunabiliyor. Ayrıca kahküllü veya kahkülsüz olarak da piyasada yer alan modeller mevcut.

Saç Modelleri

Saç Modelleri

Uzun peruk fiyatları

Peruktaki fiyat farkını belirleyen etmenlerin başında, içerdiği saç tellerinin doğal ya da yapay oluşu geliyor. Bazı uzun peruklar gerçek saçtan yapıldığı için, görüntü itibarıyla bir yapaylık arz etmiyor. Eğer peruktaki saçlar yapay malzemeden yapılmışsa, fiyat olarak daha uygun olmasına rağmen görüntü kalitesi pek tatmin edici olmayabiliyor. Tabii ki burada sadece ürünün içeriği değil, işçiliği de büyük önem taşıyor. Çünkü yapay saçla üretilen öyle peruklar var ki, kaliteli işçiliği sayesinde neredeyse doğal gibi görünebiliyor.