Yağlı Saçlar Nasıl Yatıştırılır?

Yağlı saçlar, kullanılması, şekil verilmesi, bakımlı görünmesi zor bir saç tipidir. Banyodan çıkar çıkmaz yağlanmaya başlayan bir saç, her kadının canını sıkabilecek bir durumdur. Bu kişinin bakımsız görünmesine neden olurken, ne yaparsa yapsın şeklin korunmasınında önüne geçer.

saç bakımı

saç bakımı

Kimi zaman saçın kendi yağ tabakası saç diplerinin nefes almasına engel olarak, kepek problemini başlatabilir. Ayrıca keçeleşme yaşanması da muhtemel bir gerçektir. Bunun için basit malzemelerle küçük formüller uygulanarak, sorun çözüme kavuşturulabilir.

Yağlı Saçlar İçin Çözüm Önerileri

Elma sirkesi, arındırıcı etkisi olduğu gibi saça doğal bir parlaklık kazandırır. Kolay taranmasını sağlarken, keçeleşmenin önüne geçer. Doğru ve etkin uygulama için durulama suyuna bir miktar katılması yeterli olacaktır.

bakımlı saçlar

bakımlı saçlar

Kekik, tuz ve su; Kekik bir miktar suyla kaynatılır, tuz eklenir. Belli aralıklar ile saça uygulandığında sorunu giderici etkisi vardır.

saç bakımı

saç bakımı

Portakal, su, zeytinyağı; Portakal rendelenir ve kaynatılır, soğutulur. Kabuklardan ayrıştırılan suyun içine bir miktar zeytinyağı konur. Saça uygulanır ve yaklaşık iki saat kadar bekletilir sonra ılık suyla iyice durulanarak arındırılır. Haftada bir ya da iki kez uygulanabilir.