Yağlı saçların Bakımı Nasıl Olmalıdır?

İnsanların gerek dış faktörlerden gerekse yağ bezlerine bağlı olarak saçlarının yağlanması aynı şekilde olmaz. Kimisinin daha sıklıkla kimisinin de daha uzun süre de saçı yağlanır. Yağlı saçlar kişinin vücut yağlanmasına bağlı olarak saçı yağlanabileceği gibi saçını sıklıkla yıkamasına bağlı olarak da olabilir. Bu gibi sorunlarınız varsa öncelikle saç analizi ile saç dengenize baktırabilirsiniz.

yağlı saç

yağlı saç

Yağlı saçların bakımı için ilk dikkat çeken kriter şampuan seçimi olmalıdır. Nemlendirici özelliği az olan şampuanlar tercih etmeniz her zaman sizin lehinize sonuçlanır. Eğer saçınızda aşırı yağlanma problemi varsa saç bakım maskesini kullanarak da etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Saçın Yağlanmasına Karşı Etkili Çözümler

Saçınızda olduğundan daha fazla yağlanma sorunu varsa ve buna her türlü yöntemi denedim sonuç alamadım diyorsanız öncelikle yapmanız gereken doktora giderek saçınızın dengesine baktırmak olmalıdır. Daha sonra eğer doktorunuzun bir önerisi varsa bunu uygulayarak tedavi aşamasından geçebilirsiniz.

yağlı saç bakımı

yağlı saç bakımı

Böylece saçlarınız eski dengesine kavuşacaktır. Bu sırada kullanacağınız ürünlerinde yağlı saçlar için geliştirilmiş olduğundan emin olmasınız. Saçınızı gün aşırı yıkamak istemiyor fakat saçınız yağlı gözüküyorsa geceleri bebe pudrası kullanabilirsiniz. Bunun dışında perma yaptırmak da saçta dolgunluk sağlayacağı için yağlanma süresini geciktirir.