Yaz Sezonunda Saç Nasıl Korunur?

Yaz mevsimi, zamanınızın büyük kısmının dışarıda harcanması anlamına gelir. Yüzme havuzlarındaki klor, deniz suyundaki tuz ve sürekli olarak saçınıza vuran güneş ışınları nedeni ile yılın bu zamanında saçlar fazladan sevgiye ve özene ihtiyaç duyar.

Yaz Saç Bakımı için 4 Önemli Tavsiye

Yüzmeden önce saçınızı durulayın: Saç renginizin yaz boyunca parlamaya devam etmesini sağlamak için yüzmeden önce saçlarınızı yıkayın. Daha sonra, bir saç kremi veya saç şekillendirme kremi uygulayın ve yüzerken saçınızı korumaya bırakın.

Renk koruyucu saç bakım ürünleri kullanın: Yaz aylarında saç renginiz soluklaşabilir ve saçlarınız çok kuru olabilir. Bu hasarı önlemek için, boyalı saçlara özel tasarlanmış saç bakım ürünlerini kullanmayı hedefleyin.

Şekillendirme araçları kullanmaktan kaçının: Saçlarınız zaten kuvvetli yaz güneşine maruz kaldığında, fazladan ısı kullanarak daha fazla hasara ve kurumaya neden olabilir. Saçınızı düzleştirdiğiniz, kıvırttığınız veya fön çektirdiğiniz sayıyı en aza indirmeyi deneyin.

Vitaminli saç kremi kullanın: E ve B5 gibi vitaminler içeren bir saç kremi kullanmak saçınıza güneşten, tuzdan ve kimyasallardan kaçınarak ihtiyaç duyduğu ekstra koruma bariyerini verecektir. Bu, özellikle boyalı saçlarınız varsa önemlidir.