Yüz Şeklinize Uygun Saç Modeli

Yeni bir saç modeli istediğinize karar verdiyseniz, model belirlemeden önce mutlaka yüz şeklinizi de dikkate alın. Eğer yüz şekline göre saç modeli belirlerseniz, yeni saçlarınızı kendinize çok daha fazla yakıştıracaksınız. Peki, hangi yüz şekline hangi saç modelleri yakışıyor? İşte gerçek güzellik, bu noktada başlıyor.

yüz şekline uygun saç modelleri

yüz şekline uygun saç modelleri

Yüz Tipinize En Uygun Saç Modeli Hangisi?

Eğer yüz şeklinize uygun saç modeli konusunda tereddütleriniz varsa, yönünüzü ünlülere çevirin. Çoğunun saç modelini yüz şekline göre belirlediğini hemen fark edeceksiniz. Bu konuda en şanslı olanlar oval yüz şekline sahip olanlardır. Hemen her saç modeli bu yüz tipine uyum sağlıyor. Önemli olan yüz hatlarınızı kapatmayan bir modeli seçmek!

farklı saç modelleri

farklı saç modelleri

Uzun yüz tipine sahipseniz kıvırcık ya da dalgalı olan saç modellerinden yana seçim yapın. Eğer dümdüz saçlara sahipseniz bu durumda katlı kesimlere yönelmeniz lazım. Kakül ile birlikte yüz hatlarınızı kolaylıkla dengeleyebilirsiniz. Dikdörtgen yüz tipine sahip olanlar da çene hizasında biten saç modelleri ile güzelliklerini ön plana çıkarabilir. Uç bölümü sivri gelen kesimler size daha uygun.